Certyfikat ISO


'RSC AUTO ID DISTRIBUTION' w GS1


'RSC AUTO ID DISTRIBUTION' w Polskiej Izbie Opakowań


'RSC AUTO ID DISTRIBUTION' w FINAT


'RSC AUTO ID DISTRIBUTION' w Polskiej Izbie Fleksografów


Wizytówka 'RSC AUTO ID DISTRIBUTION' w Rzetelnej Firmie RSC AUTO ID DISTRIBUTION


'RSC AUTO ID DISTRIBUTION' - Firma Przyjazna Naturze

Przykro nam Twoja przeglądarka nie obsługuje animacji Flash. Proszę pobierz najnowszą werjsę wtyczki dla Twojej przeglądarki - Adobe Flash Player


Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

AUTOMATYCZNE ETYKIETOWANIE PRODUKTÓW ETYKIETĄ MARKETINGOWĄ

<< PRODUKCJA <<

Skontaktuj się z nami - tel. (22) 504 15 50 lub handlowy@rscautoid.pl
 Rozwiązanie RSC dla automatycznego etykietowania produktów etykietą marketingową

ELEMENTY ROZWIĄZANIA RSC AUTO ID DLA AUTOMATYCZNEGO ETYKIETOWANIA PRODUKTÓW ETYKIETĄ MARKETINGOWĄ

ETYKIECIARKI
STEROWANIE
INTEGRACJA Z SYSTEMAMI MIS I ERP
SYSTEMY BEZPIECZEŃSTWA
SYSTEMY PRZENOŚNIKÓW
ETYKIETY MARKETINGOWE
SYSTEMY INSPEKCJI I REJECTU
SERWIS TECHNICZNY


OPIS ROZWIĄZANIA I ZASTOSOWANIE

RSC Auto ID przygotowało rozwiązanie dla automatyzacji procesu aplikacji etykiet - automatycznego etykietowania produktów jednostkowych, które odbywa się przed pakowaniem w opakowania zbiorcze, gdy po zakończonym etapie produkcji towar trafia do etykieciarki. Dzięki optymalnie dobranym elementom rozwiązania RSC, etykiety marketingowe mogą oddziaływać na zmysły konsumenta, podkreślając atrakcyjność produktu i niezawodnie służąc jego identyfikacji wizualnej. Automatyczne etykietowanie towarów praktykowane jest w szeroko pojętym sektorze produkcyjnym przy dużych nakładach produkcyjnych.

 Video dot. automatycznego etykietowania produktów

KORZYŚCI

  • Wysoka jakość i niezawodność dzięki automatyzacji procesu etykietowania
  • Oszczędność środków finansowych dzięki niskim kosztom utrzymania
  • Podniesiona wydajności pracy
  • Zminimalizowany czas przestoju i skrócenie czasu naklejania
  • Powtarzalność i eliminacja pomyłek w oznakowaniu
  • Wysoka czytelność i trwałość oznakowania

 

ELEMENTY ROZWIĄZANIA

Na kompleksowe rozwiązanie RSC dla automatycznego etykietowania produktów jednostkowych składają się wszystkie etapy tego procesu: od projektu etykiety, przez jej aplikację, aż po serwis techniczny wykorzystywanych urządzeń. Dla wszystkich etapów RSC Auto ID przygotowało połączenie najskuteczniejszych narzędzi i najwyższej jakości materiałów:

ETYKIECIARKA
Oprogramowanie przesyła projekt do aplikatora etykiet, który umożliwia łatwe i szybkie etykietowanie produktu. Metody aplikacji air-blow, wipe-on i tamp-blow dostosowane są do specyfiki produkcji i pozwalają na oklejenie szerokiej gamy produktów nawet w trudno dostępnych miejscach.
RSC Auto ID jest wieloletnim partnerem światowego lidera systemów etykietujących – Label-Aire, a nasze aplikatory budujemy na komponentach i automatyce cenionych producentów – Festo, Siemens, Mitsubishi Electric oraz Metalworks.


Etykietowanie produktu jednostkowego etykietą marketingową

STEROWANIE
Wykorzystując sterowniki PLC Siemens Simatic projektujemy i budujemy szafy sterujące cyklem etykietowania dopasowane do linii produkcyjnej klienta. Dzięki unikalnemu połączeniu doświadczenia serwisowego silników drukujących Zebra, aplikatorów Label Aire i kompetencji z zakresu weryfikacji jakości kodów kreskowych z wykorzystaniem urządzeń serii SV100 – logika rozwiązań tworzonych przez RSC spełnia najwyższe standardy i wymagania klienta.

INTEGRACJA Z SYSTEMAMI MIS I ERP
Rozwiązanie RSC Auto ID pozwala na integrację oprogramowania z systemami MIS (Systemy Informacyjne w Zarządzaniu mogące m.in. rejestrować sposób etykietowania produktu) i Traceability klienta. Pomagamy w optymalizacji procesów zachodzących od momentu nawiązania kontaktu z klientem, poprzez realizację zamówienia, aż po magazynowanie i logistykę gotowych wyrobów.

SYSTEMY BEZPIECZEŃSTWA
Systemy zabezpieczeń RSC Auto ID zgodne są z polskimi i europejskimi normami, dyrektywami CE i wytycznymi BHP. Wyróżniamy wśród nich sygnalizatory i czujniki zatrzymujące lub spowalniające linię produkcyjną, a także bramki regulujące ciśnienie w momencie ingerencji operatora. Systemy te mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa np. podczas ładowania mediów czy ogólnej obsługi systemu etykietującego.

SYSTEM PRZENOŚNIKÓW
Inteligentne i kompaktowe przenośniki przesuwają produkty po linii produkcyjnej. Przechodząc przez system separacji, który wymusza odstępy między produktami i ustawia je w odpowiedniej pozycji w stosunku do etykieciarki. Zastosowanie systemów przenośników wpływa na znaczny wzrost wydajności oraz obniżenie kosztów produkcji. Budujemy kompletne systemy lub dostosowujemy je się do warunków zastanych u klienta.

ETYKIETY MARKETINGOWE
W następnej kolejności potrzebne są odpowiednio dobrane media. Są to papierowe lub foliowe etykiety z odpowiednim dla produktu klejem, wykonane technologią fleksografii, offsetu lub druku cyfrowego. Mogą być one w całkowicie lub wstępnie zadrukowane z miejscem na dodruk danych zmiennych przy pomocy np. drukarki atramentowej.

RSC Auto ID posiada własną drukarnię etykiet z najnowocześniejszym parkiem maszynowym i bogatymi możliwościami uszlachetnień - projektujemy i produkujemy najwyższej jakości etykiety zadrukowane fleksograficznie, offsetowo i cyfrowo, dla dowolnych zastosowań. Kładziemy nacisk na jakość aplikowania etykiet, a nasze etykiety konfekcjonowane na roli spełniają określone warunki, by móc być wykorzystywanymi na szybkich liniach etykietujących. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w dziedzinach poligrafii oraz znakowania i etykietowania gwarantujemy dopasowanie wydrukowanych etykiet do sposobu aplikacji, co pozwala uniknąć problemów m.in. z przesztancowaniem i przerywaniem podkładu, wypływaniem kleju brudzącego głowicę czy odklejaniem i zasysaniem etykiety. Na potrzebę klienta jesteśmy w stanie ewidencjonować jednostkowo etykiety lub konfekcjonować etykiety bez splice’ów.Katalog EtykietWIĘCEJ INFORMACJI
NA TEMAT DRUKARNI
RSC AUTO ID>>

SYSTEM INSPEKCJI I SYSTEM REJECTU
Dostarczamy systemy weryfikujące gotowe oetykietowane produkty ze względu na istotne dla specyfiki produkcji cechy. W przypadku automatycznego etykietowania produktów jednostkowych etykietą marketingową jest to przede wszystkim system ograniczony do badania jakości kodu kreskowego, masy produktu czy detekcji np. metali ciężkich. Produkty zidentyfikowane jako nieprawidłowe są następnie odrzucane.

SERWIS
Usługi serwisowe RSC Auto ID mają na celu zapewnienie maksymalnej wydajności i dostępności serwisowanych u nas urządzeń, a tym samym zminimalizowanie przestojów w firmie klienta. W zależności od zapotrzebowania i możliwości klienta oferujemy serwis techniczny obejmujący 3 rodzaje umów serwisowych: STANDARD, ADVANCED i PREMIUM dla 2 głównych kategorii produktowych: urządzeń do automatycznej identyfikacji (AUTOID_CARE) oraz systemów etykietujących (PRINT&APPLY_CARE), a także indywidualne dla różnych typów urządzeń rozszerzenia gwarancji / kontrakty serwisowe.

Podpisując umowę serwisową z RSC Auto ID masz gwarancję: najwyższej jakości usług, terminowości i szybkiego czasu reakcji, elastyczności w wyborze zakresu usług, przewidywalnych kosztów i niezmiennych warunków w czasie trwania umowy.


DOSTOSOWANIE DO POTRZEB KLIENTA

RSC Auto ID dostosowuje rozwiązanie i jego elementy indywidualnie do potrzeb klienta – oferowane przez nas urządzenia, materiały eksploatacyjne i inne produkty komplementarne dobierane są w zależności od rodzaju produktu, zastosowania i czasu eksploatacji. Jesteśmy elastyczni i potrafimy się dostosować do każdego, nawet nietypowego, systemu działającego u klienta, a nasze systemy automatycznego etykietowania mogą być zoptymalizowane m.in. pod kątem downtime’u, by zapewnić ciągłość pracy urządzeń na linii produkcyjnej klienta.


SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
+48 22 504 15 00
solutions@rscautoid.pl


ZAPYTAJ RÓWNIEŻ O INNE ROZWIĄZANIA
Automatyczne etykietowanie produktów etykietą marketingową - pokrewne rozwiązania
AUTOMATYCZNIE ETYKIETOWANIE PRODUKTÓW ETYKIETĄ IDENTYFIKACYJNĄ AUTOMATYCZNE ETYKIETOWANIE OPAKOWAŃ ZBIORCZYCH - KARTONY AUTOMATYCZNE
ETYKIETOWANIE PALET