Certyfikat ISO


'RSC AUTO ID DISTRIBUTION' w GS1


'RSC AUTO ID DISTRIBUTION' w Polskiej Izbie Opakowań


'RSC AUTO ID DISTRIBUTION' w FINAT


'RSC AUTO ID DISTRIBUTION' w Polskiej Izbie Fleksografów


Wizytówka 'RSC AUTO ID DISTRIBUTION' w Rzetelnej Firmie RSC AUTO ID DISTRIBUTION


'RSC AUTO ID DISTRIBUTION' - Firma Przyjazna Naturze

Przykro nam Twoja przeglądarka nie obsługuje animacji Flash. Proszę pobierz najnowszą werjsę wtyczki dla Twojej przeglądarki - Adobe Flash Player


Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

AUTOMATYCZNE ETYKIETOWANIE OPAKOWAŃ ZBIORCZYCH

<< PRODUKCJA <<

Skontaktuj się z nami - tel. (22) 504 15 50 lub handlowy@rscautoid.pl
 Rozwiązanie RSC dla automatycznego etykietowania opakowań zbiorczych

ELEMENTY ROZWIĄZANIA RSC AUTO ID DLA AUTOMATYCZNEGO ETYKIETOWANIA OPAKOWAŃ ZBIORCZYCH

OPROGRAMOWANIE
MODUŁY DRUKUJĄCO-ETYKIETUJĄCE
STEROWANIE
INTEGRACJA Z SYSTEMAMI MIS I ERP
SYSTEMY BEZPIECZEŃSTWA
SYSTEMY PRZENOŚNIKÓW
ETYKIETY DO ZADRUKU
TAŚMY TERMOTRANSFEROWE
SYSTEMY INSPEKCJI I REJECTU
SYSTEMY WERYFIKACJI KODÓW
SERWIS TECHNICZNY

 

OPIS ROZWIĄZANIA I ZASTOSOWANIE

RSC Auto ID przygotowało rozwiązanie dla automatyzacji procesu aplikacji etykiet - automatycznego etykietowania opakowań zbiorczych, które odbywa się po oetykietowaniu produktów jednostkowych i zapakowaniu w opakowania zbiorcze. Dzięki optymalnie dobranym elementom rozwiązania RSC, etykiety mogą niezawodnie służyć identyfikacji kartonów w szeroko pojętym sektorze produkcyjnym przy dużych nakładach produkcyjnych.

 Video dot. automatycznego etykietowania opakowań zbiorczych

KORZYŚCI

  • Wysoka jakość i niezawodność dzięki automatyzacji procesu etykietowania
  • Oszczędność środków finansowych dzięki niskim kosztom utrzymania
  • Podniesiona wydajności pracy
  • Zminimalizowany czas przestoju i skrócenie czasu naklejania
  • Powtarzalność i eliminacja pomyłek w oznakowaniu
  • Wysoka czytelność i trwałość oznakowania

ELEMENTY ROZWIĄZANIA

Na kompleksowe rozwiązanie RSC dla automatycznego etykietowania opakowań zbiorczych składają się wszystkie etapy tego procesu: od projektu etykiety, przez jej aplikację, aż po serwis techniczny wykorzystywanych urządzeń. Dla wszystkich etapów RSC Auto ID przygotowało połączenie najskuteczniejszych narzędzi i najwyższej jakości materiałów:

OPROGRAMOWANIE
Optymalny projekt etykiety zgodnej z wymogami produktu tworzony jest dzięki specjalistycznemu oprogramowaniu, które umożliwia pobieranie danych z baz danych firmy, zaprojektowanie etykiety do wydruku oraz prawidłowe wygenerowanie kodu kreskowego. Polecany przez RSC najwyższej klasy software pozwala wyeliminować błędy, ograniczyć konieczność ręcznego wprowadzania danych i zwiększyć wydajność pracy.

ETYKIETY DO ZADRUKU DLA OPAKOWAŃ ZBIORCZYCH
W następnej kolejności potrzebne są odpowiednio dobrane media. W przypadku drukowania pełnej informacji na drukarce etykiet lub dodruku danych zmiennych, niezbędne są etykiety czyste lub wstępnie zadrukowane, papierowe lub foliowe do druku termotransferowego lub termicznego, mające przede wszystkim zawierać informację identyfikującą produkt. Właściwości eksploatacyjne zastosowanego podłoża zależą od zastosowania i żywotności produktu – najwyższej jakości etykiety gwarantują długowieczną trwałość i czytelność wydruku.

RSC Auto ID posiada własną drukarnię etykiet z najnowocześniejszym parkiem maszynowym i bogatymi możliwościami uszlachetnień. Projektujemy i produkujemy etykiety zadrukowane fleksograficznie, offsetowo i cyfrowo. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w dziedzinach poligrafii oraz znakowania i etykietowania gwarantujemy dopasowanie wydrukowanych etykiet do sposobu aplikacji, co pozwala uniknąć problemów z odklejaniem etykiet. Doskonale projektujemy, produkujemy i konfekcjonujemy etykiety dla dowolnych zastosowań


Automatyczna identyfikacja opakowań zbiorczych


WIĘCEJ INFORMACJI
NA TEMAT DRUKARNI
RSC AUTO ID>>

 

MODUŁY DRUKUJĄCO-ETYKIETUJĄCE
Oprogramowanie przesyła projekt do modułu drukująco-etykietującego – który umożliwia łatwy i szybki wydruk etykiety identyfikującej i zaaplikowanie jej na opakowanie. Aplikowane etykiety mogą być w całości zadrukowane przez drukarkę etykiet lub wstępnie zadrukowane z miejscem na dodruk danych zmiennych. RSC Auto ID jest wieloletnim partnerem światowego lidera systemów etykietujących – Label-Aire, a nasze aplikatory budujemy na komponentach i automatyce cenionych producentów – Festo, Siemens, Mitsubishi Electric oraz Metalworks.AP4010 automatyczne zbiorcze

TAŚMY TERMOTRANSFEROWE
Specjalistyczne taśmy woskowe, żywiczne i woskowo-żywiczne przeznaczone są dla różnych podłoży i zastosowań. Wybór rodzaju taśmy dokonywany jest pod kątem czasu i sposobu eksploatacji – najwyższej jakości taśmy odporne są na ścieranie, zarysowanie, środki chemiczne, warunki atmosferyczne

STEROWANIE
Wykorzystując sterowniki PLC Siemens Simatic projektujemy i budujemy szafy sterujące cyklem etykietowania dopasowane do linii produkcyjnej klienta. Dzięki unikalnemu połączeniu doświadczenia serwisowego silników drukujących Zebra, aplikatorów Label Aire i kompetencji z zakresu weryfikacji jakości kodów kreskowych z wykorzystaniem urządzeń serii SV100 – logika rozwiązań tworzonych przez RSC spełnia najwyższe standardy i wymagania klienta.

INTEGRACJA Z SYSTEMAMI MIS I ERP
Rozwiązanie RSC Auto ID pozwala na integrację oprogramowania z systemami MIS (Systemy Informacyjne w Zarządzaniu mogące m.in. rejestrować sposób etykietowania produktu) i Traceability klienta. Pomagamy w optymalizacji procesów zachodzących od momentu nawiązania kontaktu z klientem, poprzez realizację zamówienia, aż po magazynowanie i logistykę gotowych wyrobów.

SYSTEMY BEZPIECZEŃSTWA
Systemy zabezpieczeń RSC Auto ID zgodne są z polskimi i europejskimi normami, dyrektywami CE i wytycznymi BHP. Wyróżniamy wśród nich sygnalizatory i czujniki zatrzymujące lub spowalniające linię produkcyjną, a także bramki regulujące ciśnienie w momencie ingerencji operatora. Systemy te mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa np. podczas ładowania mediów czy ogólnej obsługi systemu etykietującego.

SYSTEM PRZENOŚNIKÓW
Inteligentne i kompaktowe przenośniki przesuwają opakowania zbiorcze po linii produkcyjnej. Przechodząc przez system separacji, kartony są ustawiane w odpowiedniej pozycji w stosunku do etykieciarki i zbliżają się w odpowiednich stałych odległościach do aplikatora. Zastosowanie systemów przenośników wpływa na znaczny wzrost wydajności oraz obniżenie kosztów produkcji. Budujemy kompletne systemy lub dostosowujemy je się do warunków zastanych u klienta.

SYSTEM INSPEKCJI I REJECTU
Dostarczamy systemy sprawdzające jakość wydrukowanych etykiet i poprawność oznakowania opakowań zbiorczych, które są niezbędne w firmach znakujących swoje towary etykietami identyfikacyjnymi. W przypadku tego rozwiązania jest to przede wszystkim system ograniczony do badania poprawności naklejenia etykiety czy masy opakowania zbiorczego. Produkty zidentyfikowane jako nieprawidłowe są następnie odrzucane.

SYSTEM WERYFIKACJI KODÓW KRESKOWYCH
Weryfikatory sprawdzają jakość kodów kreskowych wydrukowanych etykiet i poprawność oznakowania opakowań. Są niezbędne w firmach znakujących swoje towary etykietami identyfikacyjnymi. W warunkach małej produkcji weryfikacja wykonywana jest ręcznym skanerem kodów kreskowych, natomiast przy dużej produkcji stosowane są skanery przemysłowe montowane na drukarce lub weryfikatory laboratoryjne.

SERWIS
Usługi serwisowe RSC Auto ID mają na celu zapewnienie maksymalnej wydajności i dostępności serwisowanych u nas urządzeń, a tym samym zminimalizowanie przestojów w firmie klienta. W zależności od zapotrzebowania i możliwości klienta oferujemy serwis techniczny obejmujący 3 rodzaje umów serwisowych: STANDARD, ADVANCED i PREMIUM dla 2 głównych kategorii produktowych: urządzeń do automatycznej identyfikacji (AUTOID_CARE) oraz systemów etykietujących (PRINT&APPLY_CARE), a także indywidualne dla różnych typów urządzeń rozszerzenia gwarancji / kontrakty serwisowe.

Podpisując umowę serwisową z RSC Auto ID masz gwarancję: najwyższej jakości usług, terminowości i szybkiego czasu reakcji, elastyczności w wyborze zakresu usług, przewidywalnych kosztów i niezmiennych warunków w czasie trwania umowy.


DOSTOSOWANIE DO POTRZEB KLIENTA

RSC Auto ID dostosowuje rozwiązanie i jego elementy indywidualnie do potrzeb klienta – oferowane przez nas urządzenia, materiały eksploatacyjne i inne produkty komplementarne dobierane są w zależności od rodzaju produktu, zastosowania i czasu eksploatacji. Jesteśmy elastyczni i potrafimy się dostosować do każdego, nawet nietypowego, systemu działającego u klienta, a nasze systemy automatycznego etykietowania mogą być zoptymalizowane m.in. pod kątem downtime’u, by zapewnić ciągłość pracy urządzeń na linii produkcyjnej klienta.


SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
+48 22 504 15 00
solutions@rscautoid.pl


ZAPYTAJ RÓWNIEŻ O INNE ROZWIĄZANIA
Automatyczne etykietowanie opakowań zbiorczych - pokrewne rozwiązania
AUTOMATYCZNE ETYKIETOWANIE PRODUKTÓW ETYKIETĄ IDENTYFIKACYJNĄ AUTOMATYCZNE
ETYKIETOWANIE
PALET
AUTOMATYCZNE ETYKIETOWANIE PRODUKTÓW ETYKIETĄ MARKETINGOWĄ