Certyfikat ISO


'RSC AUTO ID DISTRIBUTION' w GS1


'RSC AUTO ID DISTRIBUTION' w Polskiej Izbie Opakowań


'RSC AUTO ID DISTRIBUTION' w FINAT


'RSC AUTO ID DISTRIBUTION' w Polskiej Izbie Fleksografów


Wizytówka 'RSC AUTO ID DISTRIBUTION' w Rzetelnej Firmie RSC AUTO ID DISTRIBUTION


'RSC AUTO ID DISTRIBUTION' - Firma Przyjazna Naturze

Przykro nam Twoja przeglądarka nie obsługuje animacji Flash. Proszę pobierz najnowszą werjsę wtyczki dla Twojej przeglądarki - Adobe Flash Player


Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

AUTOMATYCZNE ETYKIETOWANIE PALET

<< PRODUKCJA <<

Skontaktuj się z nami - tel. (22) 504 15 50 lub handlowy@rscautoid.pl
 Rozwiązanie RSC dla automatycznego etykietowania palet

ELEMENTY ROZWIĄZANIA RSC AUTO ID DLA
AUTOMATYCZNEGO ETYKIETOWANIA PALET

OPROGRAMOWANIE
MODUŁY DRUKUJĄCO-ETYKIETUJĄCE
STEROWANIE
INTEGRACJA Z SYSTEMAMI MIS I ERP
SYSTEMY BEZPIECZEŃSTWA
SYSTEMY PRZENOŚNIKÓW
ETYKIETY DO ZADRUKU
TAŚMY TERMOTRANSFEROWE
SYSTEMY WERYFIKACJI KODÓW
SERWIS TECHNICZNY


OPIS ROZWIĄZANIA I ZASTOSOWANIE

RSC Auto ID przygotowało rozwiązanie dla automatyzacji procesu aplikacji etykiet - automatycznego etykietowania palet. Dzięki optymalnie dobranym elementom rozwiązania RSC, etykiety mogą niezawodnie służyć identyfikacji palet w szeroko pojętym sektorze produkcyjnym przy dużych nakładach produkcyjnych.

 Video dot. automatycznego etykietowania palet

KORZYŚCI

  • Wysoka jakość i niezawodność dzięki automatyzacji procesu etykietowania
  • Oszczędność środków finansowych dzięki niskim kosztom utrzymania
  • Podniesiona wydajności pracy
  • Wysoka czytelność i trwałość oznakowania

 

ELEMENTY ROZWIĄZANIA

Na kompleksowe rozwiązanie RSC dla automatycznego etykietowania palet składają się wszystkie etapy tego procesu: od projektu etykiety, przez jej aplikację, aż po serwis techniczny wykorzystywanych urządzeń. Dla wszystkich etapów RSC Auto ID przygotowało połączenie najskuteczniejszych narzędzi i najwyższej jakości materiałów:

OPROGRAMOWANIE
Optymalny projekt etykiety zgodnej z wymogami produktu tworzony jest dzięki specjalistycznemu oprogramowaniu, które umożliwia pobieranie danych z baz danych firmy, zaprojektowanie etykiety do wydruku oraz prawidłowe wygenerowanie kodu kreskowego. Polecany przez RSC najwyższej klasy software pozwala wyeliminować błędy, ograniczyć konieczność ręcznego wprowadzania danych i zwiększyć wydajność pracy.

MODUŁY DRUKUJĄCO-ETYKIETUJĄCE
Oprogramowanie przesyła projekt do modułu drukująco-etykietującego – który umożliwia łatwy i szybki wydruk etykiety identyfikującej i zaaplikowanie jej na opakowanie. W zależności od zastosowania może to być aplikator z wbudowaną drukarką inline, termotransferową zapewniającą dłuższą trwałość etykiety lub termiczną, odpowiednią dla produktów o krótkiej dacie ważności. Aplikowane etykiety mogą być w całości zadrukowane przez drukarkę etykiet lub wstępnie zadrukowane z miejscem na dodruk danych zmiennych.
RSC Auto ID jest wieloletnim partnerem światowego lidera systemów etykietujących – Label-Aire, a nasze aplikatory budujemy na komponentach i automatyce cenionych producentów – Festo, Siemens, Mitsubishi Electric oraz Metalworks.

Etykietowanie palet automatyczne

INTEGRACJA Z SYSTEMAMI MIS I ERP
Rozwiązanie RSC Auto ID pozwala na integrację oprogramowania z systemami MIS (Systemy Informacyjne w Zarządzaniu mogące m.in. rejestrować sposób etykietowania produktu) i Traceability klienta. Pomagamy w optymalizacji procesów zachodzących od momentu nawiązania kontaktu z klientem, poprzez realizację zamówienia, aż po magazynowanie i logistykę gotowych wyrobów.

STEROWANIE
Wykorzystując sterowniki PLC Siemens Simatic projektujemy i budujemy szafy sterujące cyklem etykietowania dopasowane do linii produkcyjnej klienta. Dzięki unikalnemu połączeniu doświadczenia serwisowego silników drukujących Zebra, aplikatorów Label Aire i kompetencji z zakresu weryfikacji jakości kodów kreskowych z wykorzystaniem urządzeń serii SV100 – logika rozwiązań tworzonych przez RSC spełnia najwyższe standardy i wymagania klienta.

Automatyczna identyfikacja palet sterownik

SYSTEMY BEZPIECZEŃSTWA
Systemy zabezpieczeń RSC Auto ID zgodne są z polskimi i europejskimi normami, dyrektywami CE i wytycznymi BHP. Wyróżniamy wśród nich sygnalizatory i czujniki zatrzymujące lub spowalniające linię produkcyjną, a także bramki regulujące ciśnienie w momencie ingerencji operatora. Systemy te mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa np. podczas ładowania mediów czy ogólnej obsługi systemu etykietującego.

SYSTEM PRZENOŚNIKÓW
Inteligentne i kompaktowe przenośniki przesuwają opakowania zbiorcze po linii produkcyjnej. Przechodząc przez system separacji, kartony są ustawiane w odpowiedniej pozycji w stosunku do etykieciarki i zbliżają się w odpowiednich stałych odległościach do aplikatora. Zastosowanie systemów przenośników wpływa na znaczny wzrost wydajności oraz obniżenie kosztów produkcji.
Budujemy kompletne systemy lub dostosowujemy je się do warunków zastanych u klienta.

ETYKIETY DO ZADRUKU
W następnej kolejności potrzebne są odpowiednio dobrane media. W przypadku drukowania pełnej informacji na drukarce etykiet niezbędne są półbłyszczące papierowe lub foliowe etykiety niezadrukowane zawierające informację identyfikującą produkt.
RSC Auto ID posiada własną drukarnię etykiet z najnowocześniejszym parkiem maszynowym i bogatymi możliwościami uszlachetnień. Projektujemy i produkujemy etykiety zadrukowane fleksograficznie, offsetowo i cyfrowo. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w dziedzinach poligrafii oraz znakowania i etykietowania gwarantujemy dopasowanie wydrukowanych etykiet do sposobu aplikacji, co pozwala uniknąć problemów z odklejaniem etykiet. Doskonale projektujemy, produkujemy i konfekcjonujemy etykiety dla dowolnych zastosowań.

TAŚMY TERMOTRANSFEROWE
Specjalistyczne taśmy woskowe, żywiczne i woskowo-żywiczne przeznaczone są dla różnych podłoży i zastosowań. Wybór rodzaju taśmy dokonywany jest pod kątem czasu i sposobu eksploatacji – najwyższej jakości taśmy odporne są na ścieranie, zarysowanie, środki chemiczne, warunki atmosferyczne.

SYSTEM WERYFIKACJI KODÓW KRESKOWYCH
Dostarczamy systemy kontrolujące wydrukowane etykiety i weryfikujące znajdujące się na nich kody kreskowe. Sprawdzają one jakość kodów kreskowych wydrukowanych etykiet i poprawność oznakowania palet. Weryfikacja wykonywana jest ręcznym skanerem kodów kreskowych lub przy użyciu skanerów przemysłowych montowanych na drukarkach.

SERWIS
Usługi serwisowe RSC Auto ID mają na celu zapewnienie maksymalnej wydajności i dostępności serwisowanych u nas urządzeń, a tym samym zminimalizowanie przestojów w firmie klienta. W zależności od zapotrzebowania i możliwości klienta oferujemy serwis techniczny obejmujący 3 rodzaje umów serwisowych: STANDARD, ADVANCED i PREMIUM dla 2 głównych kategorii produktowych: urządzeń do automatycznej identyfikacji (AUTOID_CARE) oraz systemów etykietujących (PRINT&APPLY_CARE), a także indywidualne dla różnych typów urządzeń rozszerzenia gwarancji / kontrakty serwisowe.

Podpisując umowę serwisową z RSC Auto ID masz gwarancję: najwyższej jakości usług, terminowości i szybkiego czasu reakcji, elastyczności w wyborze zakresu usług, przewidywalnych kosztów i niezmiennych warunków w czasie trwania umowy.


DOSTOSOWANIE DO POTRZEB KLIENTA

RSC Auto ID dostosowuje rozwiązanie i jego elementy indywidualnie do potrzeb klienta – oferowane przez nas urządzenia, materiały eksploatacyjne i inne produkty komplementarne dobierane są w zależności od rodzaju produktu, zastosowania i czasu eksploatacji. Jesteśmy elastyczni i potrafimy się dostosować do każdego, nawet nietypowego, systemu działającego u klienta, a nasze systemy automatycznego etykietowania mogą być zoptymalizowane m.in. pod kątem downtime’u, by zapewnić ciągłość pracy urządzeń na linii produkcyjnej klienta.


SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
+48 22 504 15 00
solutions@rscautoid.pl


ZAPYTAJ RÓWNIEŻ O INNE ROZWIĄZANIA
Automatyczne etykietowanie palet - pokrewne rozwiązania
AUTOMATYCZNE ETYKIETOWANIE PRODUKTÓW ETYKIETĄ IDENTYFIKACYJNĄ AUTOMATYCZNE ETYKIETOWANIE OPAKOWAŃ
ZBIORCZYCH - KARTONY
AUTOMATYCZNE ETYKIETOWANIE PRODUKTÓW ETYKIETĄ MARKETINGOWĄ